לחץ להגדלה
בזמן המחלה
לחץ להגדלה
יהודית נאות
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
עומרי הדליק/ה נר לזכרה ב-31/07/2019: "בדיוק היום לפני 19 שנים באותו תאריך עברי ולועזי הצבעת בבחירות לנשיאות ככל הנראה למועמד הימין של הליכוד משה קצב".
 
עומרי הדליק/ה נר לזכרה ב-04/04/2019: "ממש היום חל יום הולדתך ה-75. אילו היית נשארת בחיים אז היית חוגגת אותו".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר יהודית נאות, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר יהודית נאות, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
חברות אמת  / מוניר חמדאן (ידידות)
את יהודית הספקתי להכיר מעל 25 שנים,האדם שבה והענווהשלה הביאו את כל מכריה לאהדתה והערצתה ,יושרה והדוגריות שלה בלי משוא פנים נטעו בטחון ואמונה בבני שיחה ,מכריה וידידיה אשר אמונם בה לא התערער מעולם.

אשה ואדםשידעה דרך ארץ והיתה למלח הארץ ,דוגמא אישית לבריות ,הלכה וחבל לכולנו אבידה גדולה .
הודעת אבל של ראש הממשלה  / אריאל שרון
"מאז הקמת הממשלה זכיתי לעמוד מקרוב על אישיותה המיוחדת של פרופ' נאות. מצאתי בה שילוב של יושר אישי, עמידה על עקרונות, מקצועיות ומסירות, שבאו לידי ביטוי בתפקידה כשרה לאיכות הסביבה, והצלחתה להעמיד את הנושא במקום המרכזי בסדר היום הציבורי.
בשנה האחרונה עמדנו נפעמים כולנו אל מול מאבקה האמיץ של יהודית במחלת הסרטן. גם כאן התגלתה אישיותה במלוא עוצמתה, והיא נלחמה באומץ, בעיקשות ובאופטימיות חסרת לאות. אני שולח את תנחומיי לאורי ולמשפחה כולה".


(ידיעות אחרונות 17/12/2004)
היא הייתה האדם הנכון במקום הנכון  / ליאורה אהרון

ליאורה אהרון, תושבת הגליל העומדת בראש ארגון "אזרחים למען סביבה בגליל",

"היא הייתה אדם מאוד מאוד מיוחד בציבוריות הישראלית, ובטח בפוליטיקה הישראלית. כל כך נקייה וישרה. כשביקשה את תיק איכות הסביבה היא הייתה האדם הנכון במקום הנכון. כולנו כאבנו מאוד כשהמחלה הכריעה אותה".

כאשר פרשה נאות מהמשרד לאיכות הסביבה, עקב מחלתה, כתבה לה אהרון: "הידיעה על עזיבתך את המשרד משרה עצב בקרב שוחרי איכות הסביבה, ביודענו מה גודל הסבל הנגרם כתוצאה מהמחלה, הכאב והסבל האישי, שלך ושל קרובייך. 

"התנועה הסביבתית התעודדה מאוד בשנה וחצי האחרונות כשהנושא הסביבתי זכה להתעניינות ומודעות גדולה של הכנסת ושל המשרד. התעניינות זו נזקפת גם לזכותך. לראשונה במדינת ישראל, דרשת לאחר הבחירות את תיק המשרד לאיכות הסביבה והיום את נאלצת להעבירו. הדרישה שלך נבעה מניסיונך והיכרותך המעמיקה עם הנושאים הסביבתיים ומסירותך להם. "חבל לנו ועצוב לנו, שהמחלה הכריעה אותך כך". 

(ידיעות אחרונות 17/12/2004) 

היינו 'מאותו הכפר'  / עמרם מצנע
אני ויהודית היינו 'מאותו הכפר'. שנינו מקרית חיים היינו חברים באותה תנועה. ההיכרות שלי איתה החלה שם. בהמשך נפרדו דרכינו, כאשר התגייסתי לצבא, ושוב נפגשנו כאשר דרכינו הפוליטיות הצטלבו",

"נאות התאפיינה כל חייה כלוחמת צדק, למען צדק סביבתי, מוניציפאלי וחברתי. כשהגעתי לעיריית חיפה, בשנת 93 היא כבר הייתה שנים ארוכות חברת מועצה, שיצרה הרבה תקדימים וניהלה מאבקים מוניציפאליים בתחומים שהיוו אז פריצת דרך.  היא הייתה אישה קשה שירדה לפרטים ולא ויתרה בשום נושא, גם לא לעצמה. גם כשהיא הייתה חולה היא המשיכה להילחם, לא ויתרה על יום עבודה אחד. קודם כל הייתה לה ידענות ובקיאות בנושא, ורק אחר כך היא הביע את דעתה, וניהלה מאבקים מאוד מרים. מבחינה זו, תמיד העדפתי שהיא תהיה לצדי ולא נגדי".


מצנע הוסיף כי נאות עמדה לפרוש מהחיים הציבוריים, כאשר הצליחה להיבחר לכנסת ברשימת שינוי. לאחר קדנציה אחת כחברת כנסת, נבחרה נאות לתפקיד השרה לאיכות הסביבה. "זה היה תפקיד בתחום שהיא כל כך אהבה, כל כך שאפה להגיע אליו. אולם הטרגדיה קטעה את העבודה ממש בראשיתה"

(ידיעות אחרונות 17/12/2004)

כאחת הדמויות היותר רציניות שהיו אי פעם בחיי הציבור בישראל  / יוסף (טומי) לפיד

 "נזכור אותה כאחת הדמויות היותר רציניות שהיו אי פעם בחיי הציבור בישראל".


 "אנו חבריה בשינוי כואבים כאב עמוק את לכתה של חברתנו הטובה שליווינו אותה בחרדה במשך זמן מחלתה הקשה בשנה האחרונה, אנו משתתפים בצער רב באבלם של בעלה אורי וילדיה".

(ידיעות אחרונות 17/12/2004)
סימלה את המאבק חסר הפשרות למען איכות הסביבה בישראל  / ארגוני איכות הסביבה

ארגונים הפועלים למען איכות הסביבה ביקשו אף הם להביע צער על מותה של נאות, שהיתה שרה לאיכות הסביבה לפני שפרשה מהממשלה.


"פעילי גרינפיס מרכינים ראש עם לכתה בטרם עת של השרה לשעבר לאיכות הסביבה", נאמר בהודעה שפרסם הארגון בעקבות מותה. "פרופ' נאות היוותה סמל ומופת למסירות לסביבה לדורות הבאים לא רק כשרה אלא כאדם. כשרה היתה מהראשונים שהעזו לא להיכנע לקשר הקבוע בין הון לשלטון. מורשתה לדורות הבאים היא מורשת של שגשוג ותקווה". 

עו"ד יריב אברמוביץ', מנכ"ל עמותת צלול, אמר: "נאות שבחרה בתיק איכות הסביבה סימלה את המאבק חסר הפשרות למען איכות הסביבה בישראל".


"עמותת צלול מרכינה ראש על מותה של פרופ' יהודית נאות, לוחמת אמיצה למען איכות הסביבה. מורשתה של נאות, דמות ציבורית ייחודית בפוליטיקה הישראלית, תשמש אור בדרכם של כל העוסקים בהגנה על הסביבה", הוסיף.


יו"ר איגוד ערים דן לאיכות הסביבה ולביוב אמר בתגובה למותה: "יהודית נאות הותירה במותה חלל גדול. המנהיגות שלה בתחום הסביבתי היוותה אבן דרך במהפך בגישה לחשיבותה של איכות הסביבה. אנחנו מקווים שלנעליה הגדולות ייכנס שר בשיעור קומה דומה".

(ידיעות אחרונות 17/12/2004)

לא שוכחת אותך, יהודית הלוחמת האמיצה / חנה   לקריאה  
sdYkobQnQ / Mas Mas (AOhlvGypIdBCTgRdb)   לקריאה  
מאמר לזכרה מתוך אתר "כאן נעים" / אדיר בנימיני (פעילות במסגרת תנועת שינוי)   לקריאה  
ייעודה של יהודית / שביט בן - אריה (יוזם כינוס חברות הכנסת לדורותיהן)   לקריאה  
להוספת דברים לזכרה לחץ כאן 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©